Kişisel bilgileriniz


Cinsiyetiniz *
Kadın Erkek

İletişim bilgileriniz

Eğitim bilgileriniz

pegem.tv tarafından belirli aralıklarla gönderilen e-postalardan yararlanmak istiyorum.

Şifre bilgileriniz

pegem.tv üyelik ve kullanıcı koşulları

pegem.tv üyelik ve kullanıcı koşulları

1. Sözleşmenin Onaylanması

Kullanıcılar üyelik koşullarını yerine getirip sisteme üye oldukları an da Pegem Uzaktan Eğitim Sistemine kayıt olmuş ve işbu hizmet sözleşmesini okuyup/anlamış ve sözleşmede belirtilen hükümleri ve taahhütleri kabul etmiş sayılırlar.

2. Gizlilik İlkesi

Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla firmamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda firmamıza danışmakta tereddüt etmeyiniz.

Üyelik sistemi dahilinde, kullanıcılarımızdan adres, telefon, mail adresi, bilgileri, TC kimlik bilgileri, vergi numarası, kredi kartı bilgileri gibi tüm iletişim ve ödeme bilgileri dahil istenmektedir. Bu bilgiler fatura düzenlenmesi ve siparişlerin müşterilere ulaştırılması ve ürün tahsilatı için talep edilmektedir.

Bu bilgilerin Pegem Uzaktan Eğitim tarafından ödeme, ürün teslimatı amacı ile kullanılmaktadır. Bilgileriniz sistem bünyemizde, güvenli olarak, sunucumuzda korunmaktadır. Bilgilerinizin eğitim amacı dışında olanlarının (örneğin adayın ismi, branşı, ortalamaları, derecesi, başarı durumu gibi) üçüncü kişilerle paylaşılmayacağı taahhüt olunur.

3. Taraflar

a. Pegem Akademi Yayıncılık Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Tic. A.Ş. (bundan sonra “Pegem Uzaktan Eğitim” olarak anılacaktır) Pegem Akademi Yayıncılık Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Tic. A.Ş. 
Meşrutiyet Caddesi Karanfil 2. Sokak No:45 Kızılay-ANKARA
Tel : (312) 430 67 50
Faks No : (312) 435 44 60

b. Hizmeti alan kişi (bundan sonra “kullanıcı “ olarak anılacaktır.)

4. Sözleşmenin Konusu ve Hizmetin Kapsamı

Kullanıcıların sisteme üye olduktan sonra Pegem Uzaktan Eğitim web sitesi üzerinden sunacağı senkron (canlı) ya da asenkron (video)derslerden, online sınavlardan, bilgi yarışmalarından, yayınlardan, dokümanlardan ve rehberlik hizmeti de dahil sistem içindeki diğer her türlü hizmetten ücretsiz ya da Pegem Uzaktan Eğitim tarafından belirlenecek bir ücret karşılığında uzaktan eğitim yoluyla yararlanmasıdır.

5. Üyelik

Kullanıcı, sözleşme kapsamında kendisine daha önce başka üyelerce seçilmemiş bir Kullanıcı adı ve Pegem Uzaktan Eğitim tarafından üretilen şifre ile sisteme girebilir. Kullanıcı adı ve şifre tamamen kişiye özeldir. Şifre sadece üye tarafından bilinir.
Şifresini yanlış giren üye, şifremi unuttum bölümünden kendi e-posta adresine şifresinin gönderilmesini sağlayabilir.
Kullanıcıların kullanıcı adını ve şifresini başka kişilerle paylaşması durumunda sözleşme kapsamından doğan haklarının iptaline karar vermek Pegem Uzaktan Eğitim Sistemi’nin takdirindedir. Kullanıcıların kullanıcı adını ve şifresini başka kişilerle paylaşmasından doğan her türlü zarardan kullanıcı sorumludur. Pegem Uzaktan Eğitim şifresini yanlış kullananların doğuracağı problemlerden ve zararlardan kesinlikle sorumlu değildir.

6. Kullanıcının Hakları ve Yükümlülükleri

1.Kullanıcı, kayıt formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin eksik ve yanlış olmasından/kullanılmasından ve bu bilgileri değiştirdiği halde değişikleri bildirmediğinden doğan zararlardan kendisi sorumludur. Hizmeti ilk kullanımından veya çalıştırmasından itibaren burada geçen anlaşma koşullarından haberdar kabul edilir. Bu metni okuduğu, anladığı ve buradaki koşullarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır.
Bu hükümleri kabul etmemesi halinde hizmetten yararlanamaz, izleyemez, dersleri senkron (canlı) veya asenkron (video)olarak takip edemez, sistem içerisindeki hizmetlerden ücretsiz olanlardan dahi yararlanamaz ve kullanamaz.
2. Pegem Uzaktan Eğitim tarafından verilen servislerin ve yazılımların telifi Pegem Uzaktan Eğitime aittir.
3. Kullanıcı, sistem içerisinde yer alan sunumları, görselleri, metinleri ya da konuşmaları Pegem Uzaktan Eğitimden izin almadan kullanamaz.
Ürünün toplu halde izinsiz gösterimleri veya kullanımı olduğu takdirde gösterimi yapan organizasyon, şirket veya kurum; faaliyete katılan her bir kişi için gerekli olan kullanım bedelini Pegem Uzaktan Eğitime ödemekle yükümlüdür. Söz konusu şifre bilgilerini veren ya da paylaşan kullanıcı doğacak olan hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur.
Bu senkron (canlı) ve asenkron (video)eğitimlerde veya içinden alınmış görsel malzemeyi, sunumları, sesleri, videoları ve ilgili olabilecek her türlü medyayı aynı veya alıntılanmış şekilde herhangi bir medya seklinde çoğaltmak, kopyalamak, yayınlamak ya da dağıtmak kesinlikle yasaktır.
4. Kullanıcı verilerinin yetkisiz kişiler tarafından okunmasından doğan zararlardan Pegem Uzaktan Eğitim sorumlu değildir.
5. Pegem Uzaktan Eğitim servislerini kullanarak elde edilmiş herhangi bir kayıt veya elde edilmiş bilgilerin tamamının kullanıcının kendi rızası dahilinde kullanıldığı kabul edilir. Kullanıcının kişisel bilgisayarında oluşabilecek arızalar, bilgi kayıpları ve diğer zararların tamamı kullanıcıya aittir.
6. Hizmet içeriği kapsamında satın alınan derslere ait yapılan ödemelerin iptali ya da ücret iadesi yapılmayacaktır.
7. Web Sitemiz diğer web sitelerine link verebilmektedir. Gizlilik politikamızda yer alan taahhütlerimiz sadece web sitemiz içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Web Sitemizden link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Web sitemizden reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer web sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi/manevi zarar ve kayıplardan Pegem Uzaktan Eğitim sorumlu değildir.
8. Kullanıcı site geneline zarar verecek veya Pegem Uzaktan Eğitimi başka sitelerle davalık duruma getirecek zarar verici iş ve eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder. Bulunulduğu takdirde bundan doğacak zararlardan sorumlu olacaktır.
9. Pegem Uzaktan Eğitim, kullanıcıları sistemi sözleşmede belirtilen hükümlere aykırı davranması halinde tek taraflı olarak sistemden çıkarma hakkına sahiptir.
10. Kullanıcı sistemde yer alan hizmetlerden yararlanma ve ürünleri satın alma işlemini kredi kartı, eft/havale yöntemi ve mobil ödeme yöntemiyle yapabilecektir. Bu ödeme araçlarının kayıp, çalıntı ve hileli yollarla kullanılmasından doğan zararlardan Pegem Uzaktan Eğitim sorumlu değildir.
11. Pegem Uzaktan Eğitimden yaralanılan hizmet ister bireysel, ister kurumsal olarak satın alınmış olunsun, Pegem Uzaktan Eğitim tarafından tek bir gerçek kişi üzerine kaydedilir ve sadece o kişi tarafından kullanılabilir.
Pegem Uzaktan Eğitim kullanıcıya hizmetin ya da ürünün kullanılmasıyla ilgili gerekli destek hizmetini vermekle yükümlüdür.
12. Kullanıcı bu hizmet sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra bu ürün kullanabilir ve/veya bu hizmetten yararlanabilir ve sadece bu anlaşmada geçen maddelerde belirtilmiş haklara sahiptir.

6. Pegem Uzaktan Eğitim'in Hak ve Yükümlülükleri

1. Pegem Uzaktan Eğitim bünyesinde bulundurduğu herhangi bir sistemin çalışmasını geçici olarak askıya alabilir. Kulllanıcılara ve üçüncü şahıslara bundan doğacak zararlardan Pegem Uzaktan Eğitim sorumlu değildir.
2. Pegem Uzaktan Eğitim sistem içerisinde kendi ürettiği bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik, yayın vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan telif hakkına sahiptir.
3. Üyelere sunulan paketler kontenjanlarla, stoklarla ve kullanıcının satın aldığı her bir paket için belirlenmiş tarih aralığında kullanımıyla sınırlıdır. Pegem Uzaktan Eğitim paketler için belirlenen kullanım süresini önceden bitirebilir veya süresini uzatabilir.
4. Pegem Uzaktan Eğitim kullanıcının onayı olmadan sistem bünyesinde kullanıcıya yönelik her türlü reklam ve promosyon faaliyetinde bulunulmasını, Pegem Uzaktan Eğitim Sistemi içerisinde kullanıcı bilgilerini kullanarak gerçekleştirebilir veya bu faaliyetleri bizzat yürütebilir.
5. Pegem Uzaktan Eğitim sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih hakkına sahiptir.
Pegem Uzaktan Eğitim kullanıcının sistemle entegre olabilen başka web sitelerine geçişini sağlayabilir.
6. Pegem Uzaktan Eğitim sistem içerisinde sunulan hizmetlerin türlerini ve fiyatlarını her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir.
7. Pegem Uzaktan Eğitim üyelik gerektirmeyen servislerini üyelik gerektirecek şekilde değiştirebilir. Ek servisler ve hizmetler açabilir, bazılarını kaldırabilir veya ücretsiz olanları ücretli hale dönüştürebilir.
8. Pegem Uzaktan Eğitim ileride doğabilecek teknik zorunluluklar ve mevzuata uyum nedeniyle işbu sözleşmenin uygulanmasında ve maddelerinde değişiklik yapabilir.
9. Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla firmamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda firmamıza danışmakta tereddüt etmeyiniz.
Pegem Uzaktan Eğitim üyelerin bilgilerinin gizli kalacağına bilgilerin eğitim amacı dışında olanlarının (örneğin adayın ismi, branşı, ortalamaları, derecesi, başarı durumu gibi) üçüncü kişilerle paylaşılmayacağını taahhüt eder.
10. Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler ve bu sözleşmede hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları uygulanacaktır.
11. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ile İcra Daireleri yetkilidir.

Gizlilik ilkeleri, sipariş sözleşmesi ve kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirmeyi okudum, anladım ve kabul ediyorum. *